Dávkovanie Express Diet

5-dňová diéta Express Diet ako čiastočná náhrada stravy na regulovanie telesnej hmotnosti

Konzumujete 2-3 porcie proteínových jedál Express Diet a 1-2 bežné jedlá denne

Odporúčame konzumovať aj bežné jedlá s vyšším obsahom bielkovín,  kombinovať ich so zeleninou a znížiť množstvo sacharidov v strave. Na docielenie chudnutia odporúčame denný príjem kalórií udržať pod 1500 kcal.

Odporúčané potraviny pri prechode na normálnu stravu

  • Zelenina – listová zelenina, paradajky, brokolica, artičoky, kaleráb, pór, kapusta, šampiňóny, uhorka, cuketa, baklažán, patizón, tekvica, zeler, reďkvička, repa, špargľa, špenát, čínska kapusta, naklíčená sója, žerucha, čakanka, fenykel, fazuľa, hlávková kapusta, huby, morské riasy, petržlen, rukola, kyslá kapusta, zelená paprika.
  • Mäso – chudé kuracie mäso, hovädzie, teľacie, chudé ryby (pstruh, úhor, platýz, zubáč, žralok, treska, plody mora), králik, diétna šunka.
    Tofu, vajcia, mliečne výrobky (čerstvé syry, kyslé mlieko, jogurt, tvaroh bez pridaných sacharidov).
  • Ostatné – tofu, vajce, mliečne výrobky (čerstvé syry, kyslé mlieko, jogurt, tvaroh bez pridaných sacharidov).
  • Tuky – Orechy: para, kešu, vlašské, lieskové, mandle (max. 1pl/deň)
    Semená: konopné, ľanové, chia, dyňové, slnečnicové (max. 1pl/deň)
    Oleje: slnečnicový, olivový, repkový, kokosový, maslo (max. 2pl/deň)

Je potrebné dodržiavať povolené druhy zeleniny. Ľudia si často myslia, že zelenina obsahuje len malé alebo dokonca žiadne sacharidy, čo je omyl. Je potrebné kontrolovať ich množstvo. Odporúčame voliť ľahšie spôsoby úprav, ako sú varenie, dusenie na vode, parenie, prípadne pečenie na troške oleja. Porcie zvyšujte postupne.

Pitný režim

Dodržujte pitný režim 2-3 litre čistej vody, minerálnej vody, vody so šťavou z citróna alebo inej nekalorickej tekutiny denne, aby sa dobre odplavovali odpadové látky a nedošlo k prekysleniu organizmu. Do nápojov môžete pridať nekalorické sladidlo, odporúčame zdravé varianty ako je stévia alebo xylitol. Káva a čaj sú povolené nápoje, ale do pitného režimu sa nezapočítavajú.

JOJO